GYAKORLAT | Az egri Agria Park biztonsági szolgálata és az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség közös gyakorlatot tartott szerdán Eger legnagyobb bevásárlóközpontjában.
A gyakorlatot az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség és az Agria Park vezetői azzal a céllal szervezték meg, hogy a mentésben résztvevők munkája szervezettebb és hatékonyabb legyen egy esemény felszámolásánál, továbbá közösen is feltárták azokat a kritikusabb pontokat, amelyek egy éles helyzetnél a beavatkozás gördülékenységét gátolhatják.
A gyakorlatra még a bevásárlóközpontban található üzletek nyitása előtt került sor, így a vásárlókat az egri Dobó István Gimnázium és a Ward Mária Gimnázium egy-egy osztálya szimulálta.
Ezek a diákok a gyakorlaton a közösségi szolgálat keretén belül voltak jelen, így személyesen is megtapasztalhatták, hogy milyen egy mentési tevékenység.
A feltételezés szerint tűz ütött ki a bevásárlóközpont egyik földszinti kapcsolószekrényében. A tűzjelző automatikusan beindult és jelzést adott az egri tűzoltóknak, akik két gépjárműfecskendővel és egy magasból mentő járművel vonultak a helyszínre. A biztonsági szolgálat emberei és a tűzoltók kimenekítették az épületben tartózkodó személyeket és megfékezték a feltételezett tüzet.
Külön érdekessége volt a gyakorlatnak, hogy két karbantartót a tetőről kellett a kosaras jármű segítségével lehozniuk a tűzoltóknak, mert a feltételezett tűz miatt a lépcsőházon át nem tudtak kimenekülni.
A gyakorlat során a szakemberek ellenőrizték a pláza tűzvédelmi rendszerét, a vásárlókat figyelmeztető hangjelzést és a tűzszakaszt határoló ajtókat.
Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség / heol.hu
A gyakorlatot az Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség és az Agria Park vezetői azzal a céllal szervezték meg, hogy a mentésben résztvevők munkája szervezettebb és hatékonyabb legyen egy esemény felszámolásánál, továbbá közösen is feltárták azokat a kritikusabb pontokat, amelyek egy éles helyzetnél a beavatkozás gördülékenységét gátolhatják.
A gyakorlatra még a bevásárlóközpontban található üzletek nyitása előtt került sor, így a vásárlókat az egri Dobó István Gimnázium és a Ward Mária Gimnázium egy-egy osztálya szimulálta.
Ezek a diákok a gyakorlaton a közösségi szolgálat keretén belül voltak jelen, így személyesen is megtapasztalhatták, hogy milyen egy mentési tevékenység.
A feltételezés szerint tűz ütött ki a bevásárlóközpont egyik földszinti kapcsolószekrényében. A tűzjelző automatikusan beindult és jelzést adott az egri tűzoltóknak, akik két gépjárműfecskendővel és egy magasból mentő járművel vonultak a helyszínre. A biztonsági szolgálat emberei és a tűzoltók kimenekítették az épületben tartózkodó személyeket és megfékezték a feltételezett tüzet.
Külön érdekessége volt a gyakorlatnak, hogy két karbantartót a tetőről kellett a kosaras jármű segítségével lehozniuk a tűzoltóknak, mert a feltételezett tűz miatt a lépcsőházon át nem tudtak kimenekülni.
![]() |
Fotó: Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség
|
Egri Katasztrófavédelmi Kirendeltség / heol.hu

Megjegyzés küldése