EGER | Kiemelkedő elismeréssel díjazták Eger virágosítási munkáját és annak minőségét: a „Virágos Magyarországért” Verseny pénteken, Budapesten tartott díjátadó ünnepségén a Dr. Kováts Zoltán magyar növénynemesítő tiszteletére alapított díjat kaptuk meg.
Az elismerést a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Gyümölcstermesztési Kutatóintézet alapította és a legmagasabb szakmai elismerésként tartják számon, ugyanis a sorszámozott díjat minden évben az a település nyeri el, ahol a legtöbb és legjobb minőségű magyar növényfajtát telepítik. Az Egernek átadott díj sorszám szerint a negyedik.
A díjátadó ünnepségen az Országház felsőházi termében Egert Ágoston Ottónéval, a „Virágos Egerért, Szép Környezetért” Verseny egyik szervezőjével együtt képviseltem.
A 2015-ös versenyt Siófok, illetve Balatongyörök nyerte, ők vehetnek részt az Európai Virágos Városok és Falvak versenyén. Egerhez hasonló, szép sikereket kívánok nekik, hiszen mi a 2006-os győzelmet követően 2007-ben megnyertük az európai viadalt is.
Habis László
forrás: eger.hu
Az elismerést a Nemzeti Agrárkutatási és Innovációs Központ Gyümölcstermesztési Kutatóintézet alapította és a legmagasabb szakmai elismerésként tartják számon, ugyanis a sorszámozott díjat minden évben az a település nyeri el, ahol a legtöbb és legjobb minőségű magyar növényfajtát telepítik. Az Egernek átadott díj sorszám szerint a negyedik.
A díjátadó ünnepségen az Országház felsőházi termében Egert Ágoston Ottónéval, a „Virágos Egerért, Szép Környezetért” Verseny egyik szervezőjével együtt képviseltem.
A 2015-ös versenyt Siófok, illetve Balatongyörök nyerte, ők vehetnek részt az Európai Virágos Városok és Falvak versenyén. Egerhez hasonló, szép sikereket kívánok nekik, hiszen mi a 2006-os győzelmet követően 2007-ben megnyertük az európai viadalt is.
Habis László
forrás: eger.hu

Megjegyzés küldése