VÍZILABDA | A Magyar Kupa mindkét kvartettjében szinte bármelyik csapat nyerhet, annyira kiegyenlítettek az erőviszonyok.
Az 1923-as első után idén a férfiaknál 88., a 2000-től bekapcsolódó nőknél pedig 15. alkalommal hirdetnek végeredményt a Magyar Kupában, amelynek négyes döntőjét mindkét nemnél a hétvégén rendezik Szentesen. Amire korábban még nem akadt példa: ezúttal mindkét kvartettben szinte bármelyik csapat nyerhet, annyira kiegyenlítettek az erőviszonyok.
Leginkább a nőkre igaz, hogy egyik résztvevő végső sikere sem jelentene meglepetést, az erősebb nemnél is csupán annyi „többségi vélemény” rögzíthető, hogy legkevésbé a Honvéd elsőségére számítanak.
Az általános esélyegyenlőség jegyében az egyformán határozott győzni akarást erősítették meg az érintett klubcsapatok képviselői is a mai sajtótájékoztatón, amelyen Nemcsik Balázs, a hazai sportági szövetség főtitkára azt emelte ki, hogy a szentesi új városi uszodában vízbe száll a férfi és a női válogatott szinte összes játékosa.
Petrovai Márton, a ZF-Eger másodedzője azt mondta, először a döntőbe jutás a cél, míg Kelemen Attila, a ZF-Eger-EKF vezetőedzője azt közölte, hogy csapata a kakukktojás, de ezzel együtt is szeretnék legyőzni az UVSE-Centralt.
A program. Péntek, férfi elődöntők: Honvéd–OSC-Újbuda 17.45, ZF-Eger–Szolnok 19.35. Szombat, női elődöntők: BVSC–Dunaújváros 16.00, ZF-Eger-EKF–UVSE-Centrál 18.00. Vasárnap, női döntő 17.10. Férfidöntő 19.00.
heol.hu
Az 1923-as első után idén a férfiaknál 88., a 2000-től bekapcsolódó nőknél pedig 15. alkalommal hirdetnek végeredményt a Magyar Kupában, amelynek négyes döntőjét mindkét nemnél a hétvégén rendezik Szentesen. Amire korábban még nem akadt példa: ezúttal mindkét kvartettben szinte bármelyik csapat nyerhet, annyira kiegyenlítettek az erőviszonyok.
A Kelemen Attila (jobbra) vezette egriek az UVSE-Centrállal kezdenek
Az általános esélyegyenlőség jegyében az egyformán határozott győzni akarást erősítették meg az érintett klubcsapatok képviselői is a mai sajtótájékoztatón, amelyen Nemcsik Balázs, a hazai sportági szövetség főtitkára azt emelte ki, hogy a szentesi új városi uszodában vízbe száll a férfi és a női válogatott szinte összes játékosa.
Petrovai Márton, a ZF-Eger másodedzője azt mondta, először a döntőbe jutás a cél, míg Kelemen Attila, a ZF-Eger-EKF vezetőedzője azt közölte, hogy csapata a kakukktojás, de ezzel együtt is szeretnék legyőzni az UVSE-Centralt.
A program. Péntek, férfi elődöntők: Honvéd–OSC-Újbuda 17.45, ZF-Eger–Szolnok 19.35. Szombat, női elődöntők: BVSC–Dunaújváros 16.00, ZF-Eger-EKF–UVSE-Centrál 18.00. Vasárnap, női döntő 17.10. Férfidöntő 19.00.
heol.hu

Megjegyzés küldése