Eger és térsége
Facebook  •  RSS
Minden, ami Eger
Eger és térsége – hírek, történetek, programok
Eger város körvonalrajza
HÍRLEVÉLFeliratkozás
Dátum
NÉVNAP: HOLNAP:
FRISS HÍREK ➜

Van olyan szőlőtermelő, aki szerint akár már augusztus 15-én szüretelhető lesz az Irsai Olivér fajta a Mátrai Borvidéken – mondta lapunknak Nyilas János, a Mátrai Hegyközségi Tanács elnöke, aki szerint azonban reálisabb lehet az augusztus 20. utáni időpont.

A fehér fajták szürete valójában szeptember 10-e körül indulhat, s a hónap végéig befejeződhet, későbbre csak a hosszabb tenyészidejű fajták és a kékszőlők maradhatnak. Az időjárásra eddig összességében nem lehet panaszunk, a meleg nem ártott a szőlőknek, fertőzések pedig a borvidéken nem voltak. A termés mennyisége az átlagosnál jobb, jó a szőlő fejlettsége, míg a minőséget a következő hetek időjárása befolyásolhatja majd – mondta el lapunknak dr. Nyilas János.

illusztráció - fotó: travelo.hu

Pál Sándor, az Egri Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke szerint Eger környékén is nagyon szépek a szőlőültetvények, s augusztus végén, az Irsaival indulhat itt is a szüret.

A termés mennyisége, úgy tűnik, akár a tizedével is meghaladhatja a tavalyit, persze sok függ még az időjárástól. A betegségeket a növényvédelmi feladatok elvégzésével egyszerűen ki lehetett védeni – tette hozzá Pál Sándor.

>>> a cikk forrása (heol.hu)
 
Top