A bokros, cserjés területen egy-két kisebb fán találjuk a Piros T jelzéseket, figyeljük őket, mert az ösvény több helyen is szétválik. Sorban következnek a tanösvény információs táblái, a 4-es állomás pl. a hegy oldalát óriási foltokban elfoglaló cserszömörcésről tájékoztat. Innentől már érdemes sűrűn visszapillantgatni, a panoráma egyre teljesebb, már látszik Eger városa és a Mátra vonulata is.
A következő, 5. (Rovarvilág) állomás után, ösvényünk bebújik az itt fent már-már erdőt képező cserszömörcésbe, melyben egyre sűrűbben találunk fiatal tölgyeket is. 450 méter felett a melegkedvelő tölgyek már zárt erdőt alkotnak, ösvényünk meredeken kapaszkodik tovább a hegy teteje felé.
Hamarosan kibukkanunk a Nagy-Eged tetejének legnagyobb kiterjedésű tisztására, a Szent István király által 1004-ben alapított egri püspökség emlékére állított, nagy kereszt előtti sziklagyepes karrmezőről elragadó kilátás nyílik Eger városára és szőlőkkel borított környékére. A 7-es állomás melletti mészkősziklákon megpihenve élvezhetjük a Mátra vonulatának látványát is, a toronnyal koronázott Kékes-tetővel és a Galya-tetővel. Szabad szemmel is jól kivehetőek az ikonikus egri műemlékek, elsősorban a bazilika és a líceum monumentális épületei. A siklóernyősök kedvelt startpontja is ez a varázslatos szépségű rét.
bővebben a forrás eredeti helyen olvashatsz: » KirándulásTippek
Megjegyzés küldése