UTAZÁS | Az Eszterházy Károly Gyakorlóiskolában hagyomány, hogy a 12. évfolyam eltölt egy hetet Olaszországban. Ennek tudatában már kilencedikes korunk óta vártuk ezt a pillanatot, ami most eljött!
Amikor Itáliába értünk, mindenki izgatottan várta, hogy elfoglalhassa a szállását, majd rohanhasson a partra. Az idő fantasztikus volt, ezért a legtöbben azonnal bele is vetettük magunkat a tengerbe. Napoztunk, fürödtünk, alkudoztunk a parton járkáló árusokkal. Este főztünk, majd összegyűltünk valamelyik ház előtt és együtt beszélgetve, zenét hallgatva ütöttük el az időt.
Kedden a piacot is meglátogattuk, vásároltunk az itthoniaknak és persze magunknak is. A szerdai és csütörtöki napot városnézéssel töltöttük és turistáskodtunk egy kicsit. A két nap alatt jártunk Velencében, Muranóban, Buranóban, Padovában, Sirmionéban és Veronában is. Megtekinthettük a nevezetességeiket és megismerhettük Olaszország jellegzetességeit.
Alkalmunk nyílt megkóstolni az olasz fagyit és pizzát is. A hét hátralévő napjait a parton töltöttük. Az idő sajnos a hétvége felé közeledve romlott, de ennek is megvolt a maga haszna, mert este élvezhettük a hatalmas hullámokat a tengerben.
A csodálatos olaszországi élmény mellett mást is kaptunk ettől az úttól: a sok közös program során mélyebben megismerhettük az évfolyamtársainkat és az osztálytársak is még jobban összeszoktak. Életre szóló emlékekkel tértünk haza ebből a csodálatos országból!
Skoda Bianka 12.c / heol.hu
Amikor Itáliába értünk, mindenki izgatottan várta, hogy elfoglalhassa a szállását, majd rohanhasson a partra. Az idő fantasztikus volt, ezért a legtöbben azonnal bele is vetettük magunkat a tengerbe. Napoztunk, fürödtünk, alkudoztunk a parton járkáló árusokkal. Este főztünk, majd összegyűltünk valamelyik ház előtt és együtt beszélgetve, zenét hallgatva ütöttük el az időt.
![]() |
| fotó: |
Kedden a piacot is meglátogattuk, vásároltunk az itthoniaknak és persze magunknak is. A szerdai és csütörtöki napot városnézéssel töltöttük és turistáskodtunk egy kicsit. A két nap alatt jártunk Velencében, Muranóban, Buranóban, Padovában, Sirmionéban és Veronában is. Megtekinthettük a nevezetességeiket és megismerhettük Olaszország jellegzetességeit.
Alkalmunk nyílt megkóstolni az olasz fagyit és pizzát is. A hét hátralévő napjait a parton töltöttük. Az idő sajnos a hétvége felé közeledve romlott, de ennek is megvolt a maga haszna, mert este élvezhettük a hatalmas hullámokat a tengerben.
A csodálatos olaszországi élmény mellett mást is kaptunk ettől az úttól: a sok közös program során mélyebben megismerhettük az évfolyamtársainkat és az osztálytársak is még jobban összeszoktak. Életre szóló emlékekkel tértünk haza ebből a csodálatos országból!
Skoda Bianka 12.c / heol.hu

Megjegyzés küldése