ESÉLY | Több, mint 12 ezren üdültek megyénkből az Erzsébet program keretében.
Több mint 12 ezer embernek biztosított üdülési és táborozási lehetőséget az Erzsébet-program Heves megyében az elmúlt három esztendő alatt – mondta el sajtótájékoztatón a megyeházán Guller Zoltán.
A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumának elnöke kiemelte: idén országosan már a program 400 ezredik résztvevőjét köszönthették, s ez is mutatja, a magyar társadalom segítőkészségét és szolidaritását azok iránt, akik nehéz anyagi helyzetben élnek.
Szabó Róbert, a megyei közgyűlés elnöke hozzátette: Heves megyéből közel 400 gyermek kapott lehetőséget, hogy őszi kiránduláson vegyen részt, érkeztek fiatalok Aldebrőről, Egerből, Gyöngyöspatáról, Hatvanból, Herédről, Hevesről és Pétervásáráról.
Elárulta: folytatódik Erzsébet Talentum Program, amelynek lényege, hogy a tematikus táborokban – hat sportág mellett egyebek között színjátszás és népművészet – fiatal tehetségeket választanak ki, akik szakmai fejlődősét a későbbiekben is segítik. Szűkebb hazánkból három fiatal vesz részt a programban.
Habis László egri polgármester arról szólt: a három esztendő alatt immáron közel háromezer megyeszékhelyi gyermek élhetett az Erzsébet-program adta lehetőséggel.
eger.hu
Több mint 12 ezer embernek biztosított üdülési és táborozási lehetőséget az Erzsébet-program Heves megyében az elmúlt három esztendő alatt – mondta el sajtótájékoztatón a megyeházán Guller Zoltán.
A Magyar Nemzeti Üdülési Alapítvány kuratóriumának elnöke kiemelte: idén országosan már a program 400 ezredik résztvevőjét köszönthették, s ez is mutatja, a magyar társadalom segítőkészségét és szolidaritását azok iránt, akik nehéz anyagi helyzetben élnek.
Szabó Róbert, a megyei közgyűlés elnöke hozzátette: Heves megyéből közel 400 gyermek kapott lehetőséget, hogy őszi kiránduláson vegyen részt, érkeztek fiatalok Aldebrőről, Egerből, Gyöngyöspatáról, Hatvanból, Herédről, Hevesről és Pétervásáráról.
Elárulta: folytatódik Erzsébet Talentum Program, amelynek lényege, hogy a tematikus táborokban – hat sportág mellett egyebek között színjátszás és népművészet – fiatal tehetségeket választanak ki, akik szakmai fejlődősét a későbbiekben is segítik. Szűkebb hazánkból három fiatal vesz részt a programban.
Habis László egri polgármester arról szólt: a három esztendő alatt immáron közel háromezer megyeszékhelyi gyermek élhetett az Erzsébet-program adta lehetőséggel.
eger.hu

Megjegyzés küldése