EGER | A Szilágyi Erzsébet Gimnázium és Kollégium (SzEG) a 2014/15-ös tanévben ünnepli fennállásának 60. évfordulóját.
Az ünnepi események részeként az iskola Gál Ildikó kezdeményezésére – hagyományteremtő szándékkal – először rendezte meg városi szintű Erzsébet-napi vers- és prózamondó versenyét. Ennek célja, hogy lehetőséget adjon a tehetséges középiskolás előadóknak adottságaik fejlesztésére és bemutatására.
A kiírók a méltatlanul kevésbé ismert női szerzőkre is rá kívánták irányítani az érdeklődő tanulók és felkészítő tanáraik figyelmét.
A versenyzők két szöveggel készültek: egy írónő vagy költőnő alkotásával, illetve egy nőről vagy nőkről szóló művel.
A családias hangulatú verseny zárásaként a zsűri elnöke, Blaskó Balázs, a Gárdonyi Géza Színház direktora adta át az értékes jutalmakat. A jövő évi folytatásban bizakodva az értékelő bizottság azt tanácsolta a résztvevőknek, hogy törekedjenek az egyéniségüknek, a belső világuknak megfelelő verset választani, melyen keresztül önmagukból is meg tudnak mutatni valamit a hallgatóságnak.
A verseny végeredménye: I. hely: Szabó Dominik, SzEG (felkészítő tanára: Békési Katalin); II. hely: Koza Fanni, Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium (felkészítő tanára: Fodor Beáta); megosztott III. hely: Angyal Virág, Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium (felkészítő tanára: Fodor Réka) és Nagy Luca, SzEG (felkészítő tanára: Gabanyecz Mónika). Békési Katalin
heol.hu
Az ünnepi események részeként az iskola Gál Ildikó kezdeményezésére – hagyományteremtő szándékkal – először rendezte meg városi szintű Erzsébet-napi vers- és prózamondó versenyét. Ennek célja, hogy lehetőséget adjon a tehetséges középiskolás előadóknak adottságaik fejlesztésére és bemutatására.
A kiírók a méltatlanul kevésbé ismert női szerzőkre is rá kívánták irányítani az érdeklődő tanulók és felkészítő tanáraik figyelmét.
A versenyzők két szöveggel készültek: egy írónő vagy költőnő alkotásával, illetve egy nőről vagy nőkről szóló művel.
A családias hangulatú verseny zárásaként a zsűri elnöke, Blaskó Balázs, a Gárdonyi Géza Színház direktora adta át az értékes jutalmakat. A jövő évi folytatásban bizakodva az értékelő bizottság azt tanácsolta a résztvevőknek, hogy törekedjenek az egyéniségüknek, a belső világuknak megfelelő verset választani, melyen keresztül önmagukból is meg tudnak mutatni valamit a hallgatóságnak.
A verseny végeredménye: I. hely: Szabó Dominik, SzEG (felkészítő tanára: Békési Katalin); II. hely: Koza Fanni, Gárdonyi Géza Ciszterci Gimnázium Szakközépiskola és Kollégium (felkészítő tanára: Fodor Beáta); megosztott III. hely: Angyal Virág, Pásztorvölgyi Általános Iskola és Gimnázium (felkészítő tanára: Fodor Réka) és Nagy Luca, SzEG (felkészítő tanára: Gabanyecz Mónika). Békési Katalin
heol.hu

Megjegyzés küldése