0
Nagy öröm számunkra, hogy 2014-ben ismét a Vár bástyái alatt gyülekezünk össze, hogy az Egri Adventet a magyar haza iránti szeretet példaképe, Dobó kapitány szobra mellett köszöntsük. 

A megújult téren a 107 éves Dobó, Mekcsey és a hős egri asszony is vadonatúj pompában ünnepel velünk! Új fényében láthatjuk a 243 éves Minorita templom homlokzatát, a 114 éves Városházát. 

Új helyen van a színpadunk, a karácsonyfánk, újak a faházak, új a burkolat, új a tér szerkezete és tágasabb minden, új a díszvilágítás is, de a varázslatos Advent üzenete a régi.



Mondhatnánk: hol van már a tavalyi hó…már alig-alig találkozunk munkagépekkel a belvárosban, birtokba vehettük a főterünket, így a 2014-es ünnepi időszak egy teljesen új élményként köszönt ránk. Új lehetőségek nyíltak és nyílnak meg előttünk, igyekszünk ezekkel élni városunk és minden egri polgár javára!

Hatalmas munka van mögöttünk: az elmúlt két évben rengeteget dolgoztak a beruházás-sorozat pénzügyi oldalát, menedzselését végző szakemberek, a tervezők, a hivatali munkatársak, a kivitelezők. A megújuláshoz több száz ember munkája kellett: dolgoztak a hidegben, a 4 méter mély csapadékcsatornában, a díszköveket egyesével illesztették a helyükre, szorgoskodtak zimankóban, esőben, kánikulában.

Az új Dobó téren és városszerte nagyon színes, vonzó programokkal várunk mindenkit a következő egy hónapban! Ez a sok minden sem magától áll össze, hanem sok gondolkodás és sok-sok közös munka eredménye.

Köszönet tehát mindenkinek, aki a belváros megújításáért dolgozott és dolgozik, és köszönet az Egri Adventért munkálkodóknak: dekoratőröknek, a Városgondozás, az EVAT, a Kulturális Központ és a Polgármesteri Hivatal lelkes munkatársainak! Köszönet a vásárosoknak, kereskedőknek, vendéglátósoknak is, hogy eljöttek hozzánk, velünk lesznek a következő hetekben, hogy Egerhez illő módon megfűszerezzék a 2014-es esztendő utolsó napijait.

„Az vagy, amit gondolsz, és csak azt tudod elgondolni, amiben hiszel.
Ne gondolj a szomorúságra, mert lelked sötétségbe borul.
Ne gondolj a rosszra, mert a mélybe taszít.
A jó gondolat: ajándék, szárnyalás, magasba vágyódás, felemelkedés...
Jó gondolat helyébe jót várj; a rossz gondolatokért ne várj semmit.
Az vagy amit egész nap gondolsz.
A lélek, akár a világ kapuja, befogad mindent.
A lélek, akár a világ kapuja, bezárul bármi előtt.” – írta Taitosz, görög bölcs.

Az ünnep itt van, tárjuk ki előtte a szívünket: ünnepeljünk emberi gesztusokkal, egymás felé fordulással és előre vivő, embert az emberrel, egrit az egrivel összekötő, jó gondolatokkal! Advent lévén, Karácsony szent ünnepét várva, közben ne feledjünk Márai Sándor intelmét sem: „Minden reménytelen, ami emberi. Csak az isteni a teljes, csak a lélek nem reménytelen.”

E gondolatok jegyében kívánok szívemből áldott, békés, és boldog Adventet és Karácsonyt minden egri polgárnak, minden egri családnak












fotó: Nemes Róbert

forrás:  eger.hu

Megjegyzés küldése

 
Top