VÍZILABDA | A ZF-Eger férfi vízilabda-csapata, a Bajnokok Ligája ma esti nyitómeccsén az előző kiírás győztese, a CNA Barceloneta otthonában mutathatja meg, mennyit fejlődött tavaly óta.
A férfi Bajnokok Ligája A-csoportja 1. fordulójának mérkőzése:
CNA Barceloneta (spanyol)–ZF-Eger
Barcelona, szombat, 20.00. V.: B. Margeta (szlovén), R. Stampalija (horvát). LEN-Delegátus: J. Racine (svájci). Tv.: Digi Sport1.
Igazi erőfelmérő előtt áll a ZF-Eger férfi együttese, amely az elmúlt hetek gyengébb ellenfeleivel szemben lejátszott bajnoki mérkőzések után ma este már a Bajnokok Ligája címvédője ellen ugrik medencébe. Tudtuk, hogy egyszer eljön ez a nap, most mégis valami más van a levegőben, mint szokott a nemzetközi kupaszereplés megkezdése előtt. A nyáron teljesen kicserélődött együtteshez nemzetközi klasszisok érkeztek, így alapvetően nőhetnek az esélyeink a továbbjutást illetően. Az idei BL-sorsolásáról már korábban is ejtettünk szót, és ugyan ott megemlítettük, ezúttal sem lesz könnyű dolga a ZF-nek. A sors furcsa játéka, hogy az egriek abba az A-jelű hatosba kerültek, amelybe a CNA Barceloneta is, ez az együttes pedig ebben a kiírásban is rendezője lesz a Final Sixnek.
Ennek értelmében biztos a továbbjutása, vagyis a maradék öt gárdából csak kettő léphet tovább. Jól ismerjük a katalánokat, már csak tavalyról is, ráadásul a közelmúltban a Szpartak Volgográd ellen épp hazai környezetben nyerték meg az Európai Szuperkupát (12–7), ezért nem mondhatni, hogy rossz formában várnák a nyitányt.
– Pontosan tudjuk, hogy milyen ellenféllel szemben kezdődik a sorozat, tavaly kétszer is kikaptunk tőlük, de manapság sem mondhatni, hogy gyengült volna az erejük – válaszolt a Hírlap érdeklődésére még a spanyolországi repülőút előtt Dabrowski Norbert, az egriek vezetőedzője.
– Szerencsére sok videóval rendelkezünk az ellenfélről, a Szuperkupa-meccsüket is megtekintettük, szóval tudjuk jól: szinte egy hiba nélkül játszó csapathoz látogatunk. Ettől függetlenül megpróbáljuk megkeresni rajtuk a fogást, de hangsúlyozom, nem lesz egyszerű.
A Barcelona a gyors vízilabda képviselője, emellett pedig nagyon jól fordul le. Az emberelőnyöket kíméletlenül pontosan használja ki, nagyon veszélyes csapat. Mindennek tudatában úgy látom, akkor lehet esélyünk, ha a hibákat, amelyek úgyis előjönnek, megpróbáljuk minimalizálni. Szeretnénk a saját játékunkat erőltetni, de hozzáteszem, azok a csapatok, akik ezt megpróbálták, nagyjából a harmadik negyedig bírták, utána ismét a spanyolok játéka dominált.
Ma este tehát kiderül, a sárga-kékek miként startolnak a BL-ben, ahol mellesleg már Hárai Balázs is játszhat. A Debrecen és a BVSC ellen már szóhoz jutó pólósnak persze még vissza kell nyernie igazi formáját, de a világ egyik legjobb centerének jelenléte is sokat dob a csapatjátékon. Dabrowski Norberttől azt is megtudhattuk, hogy a mérkőzésre nevezendő tizenhármas keretből Hornyák Olivér, illetve Biros Péter marad ki, aki viszont hétfőtől már újra a társakkal gyakorolhat. A csapatkapitány visszatérése mellett az is jó hír lehet az egri szurkolók számára, hogy az Egri Vízilabda Klub, valamint a Digi Sport csatorna között létrejött egy megállapodás, ezek alapján pedig a sorozat egri érdekeltségű meccseit élőben tűzi műsorára a társaság. Ennek köszönhetően, már a barcelonai fellépésről sem maradnak le a szimpatizánsok.
heol.hu
A férfi Bajnokok Ligája A-csoportja 1. fordulójának mérkőzése:
CNA Barceloneta (spanyol)–ZF-Eger
Barcelona, szombat, 20.00. V.: B. Margeta (szlovén), R. Stampalija (horvát). LEN-Delegátus: J. Racine (svájci). Tv.: Digi Sport1.
Igazi erőfelmérő előtt áll a ZF-Eger férfi együttese, amely az elmúlt hetek gyengébb ellenfeleivel szemben lejátszott bajnoki mérkőzések után ma este már a Bajnokok Ligája címvédője ellen ugrik medencébe. Tudtuk, hogy egyszer eljön ez a nap, most mégis valami más van a levegőben, mint szokott a nemzetközi kupaszereplés megkezdése előtt. A nyáron teljesen kicserélődött együtteshez nemzetközi klasszisok érkeztek, így alapvetően nőhetnek az esélyeink a továbbjutást illetően. Az idei BL-sorsolásáról már korábban is ejtettünk szót, és ugyan ott megemlítettük, ezúttal sem lesz könnyű dolga a ZF-nek. A sors furcsa játéka, hogy az egriek abba az A-jelű hatosba kerültek, amelybe a CNA Barceloneta is, ez az együttes pedig ebben a kiírásban is rendezője lesz a Final Sixnek.
Ennek értelmében biztos a továbbjutása, vagyis a maradék öt gárdából csak kettő léphet tovább. Jól ismerjük a katalánokat, már csak tavalyról is, ráadásul a közelmúltban a Szpartak Volgográd ellen épp hazai környezetben nyerték meg az Európai Szuperkupát (12–7), ezért nem mondhatni, hogy rossz formában várnák a nyitányt.
– Pontosan tudjuk, hogy milyen ellenféllel szemben kezdődik a sorozat, tavaly kétszer is kikaptunk tőlük, de manapság sem mondhatni, hogy gyengült volna az erejük – válaszolt a Hírlap érdeklődésére még a spanyolországi repülőút előtt Dabrowski Norbert, az egriek vezetőedzője.
– Szerencsére sok videóval rendelkezünk az ellenfélről, a Szuperkupa-meccsüket is megtekintettük, szóval tudjuk jól: szinte egy hiba nélkül játszó csapathoz látogatunk. Ettől függetlenül megpróbáljuk megkeresni rajtuk a fogást, de hangsúlyozom, nem lesz egyszerű.
A Barcelona a gyors vízilabda képviselője, emellett pedig nagyon jól fordul le. Az emberelőnyöket kíméletlenül pontosan használja ki, nagyon veszélyes csapat. Mindennek tudatában úgy látom, akkor lehet esélyünk, ha a hibákat, amelyek úgyis előjönnek, megpróbáljuk minimalizálni. Szeretnénk a saját játékunkat erőltetni, de hozzáteszem, azok a csapatok, akik ezt megpróbálták, nagyjából a harmadik negyedig bírták, utána ismét a spanyolok játéka dominált.
Ma este tehát kiderül, a sárga-kékek miként startolnak a BL-ben, ahol mellesleg már Hárai Balázs is játszhat. A Debrecen és a BVSC ellen már szóhoz jutó pólósnak persze még vissza kell nyernie igazi formáját, de a világ egyik legjobb centerének jelenléte is sokat dob a csapatjátékon. Dabrowski Norberttől azt is megtudhattuk, hogy a mérkőzésre nevezendő tizenhármas keretből Hornyák Olivér, illetve Biros Péter marad ki, aki viszont hétfőtől már újra a társakkal gyakorolhat. A csapatkapitány visszatérése mellett az is jó hír lehet az egri szurkolók számára, hogy az Egri Vízilabda Klub, valamint a Digi Sport csatorna között létrejött egy megállapodás, ezek alapján pedig a sorozat egri érdekeltségű meccseit élőben tűzi műsorára a társaság. Ennek köszönhetően, már a barcelonai fellépésről sem maradnak le a szimpatizánsok.
Dabrowski Norbert (jobbról) tudja a siker receptjét Fotó: Lénárt Márton

Megjegyzés küldése