ÜNNEP | Pénteken megnyílt az adventi vásár a megyeszékhelyen is. A megújult Dobó téren vasárnap gyújtják meg a város adventi koszorújának első gyertyáját.
Új faházak, új fények, új hangulat várja az adventi vásárba látogatókat, s a városi karácsonyfát is új helyen, a Minorita templom előtt állították fel a Városgondozás Eger Kft-vel együttműködésben.
A vásárban 33 kereskedő és termelő kínálja igényes, válogatott portékáit, emellett lesz forralt bor, puncs, mézeskalács, kürtőskalács és sok más, ide illő harapnivaló. Idén már a Gárdonyi teret is bevonják az adventi vásárba.
Vasárnap délután a Bab társulat lép fel a téren három órától óriásbábos interaktív előadással, az egri Farkas Ferenc Zeneiskola növendékeinek műsorát követően pedig délután 4-kor lesz az ökumenikus gyertyagyújtás. Köszöntőt Habis László mond majd, s a gyertyagyújtást követően kapcsolják fel a város ünnepi fényeit is.
Öttől „Karácsonyi fények” – az Egri Érseki Fiúkórus, a Szent Imre Általános Iskola diákkórusa és Lenkey János Általános Iskola kórusainak műsor lesz hallható, őket az Egri Ward Mária Általános Iskola Gimnázium, Kollégium és AMI követi. Hattól a Bon-Bon koncertezik.
heol.hu
Új faházak, új fények, új hangulat várja az adventi vásárba látogatókat, s a városi karácsonyfát is új helyen, a Minorita templom előtt állították fel a Városgondozás Eger Kft-vel együttműködésben.
A vásárban 33 kereskedő és termelő kínálja igényes, válogatott portékáit, emellett lesz forralt bor, puncs, mézeskalács, kürtőskalács és sok más, ide illő harapnivaló. Idén már a Gárdonyi teret is bevonják az adventi vásárba.
Fotó: Szinok Gábor
Öttől „Karácsonyi fények” – az Egri Érseki Fiúkórus, a Szent Imre Általános Iskola diákkórusa és Lenkey János Általános Iskola kórusainak műsor lesz hallható, őket az Egri Ward Mária Általános Iskola Gimnázium, Kollégium és AMI követi. Hattól a Bon-Bon koncertezik.
heol.hu

Megjegyzés küldése