Szereted az erdei állatokat és növényeket? Érdekel az erdőgazdálkodás művészete és hogy „miből lesz a cserebogár”? Gyere el te is szeptember 5-én az Érsekkertbe, ahol betekinthetsz az erdő és erdészek rejtélyes világába.
Az EGERERDŐ Zrt. dolgozói minden érdeklődőt szeretettel várnak, a gyermekeknek pedig meglepetéssel kedveskedünk.
2017. szeptember 5., 9:00–16:00
Az Érsekkert területén található standoknál szakembereink közérthető módon mutatják be az egri óvodások, általános iskolások és lakosok számára az erdei élővilágot, az erdész sokrétű munkáját és az EGERERDŐ Zrt. tevékenységét:
- Erdei növények, az erdő élete
- Erdei rovarok
- Fahasználat
- Erdészeti gépek
- Fatermékek
- Vadgazdálkodás és vadászat
- Erdei melléktermékek, az erdő ízei
- Az erdő látogatása
- Erdei vasutak
- Erdei művészetek
- Külföldi erdészetek bemutatkozása
Testközelbe kerülnek az erdők és az erdőgazdálkodás. A látogatók kipróbálhatják a mindennapos munkák során használt eszközöket, működés közben figyelhetik meg a rakodó- és aprítógépet, megfoghatják a tölgyfa és a fenyő levelét, megérinthetik a szarvas agancsát, megsimogathatják a vadászkutyákat és megnézhetik, hogy mi mindent készíthetünk fából vagy a növények egyéb részeiből.
Az EGERERDŐ Zrt. hosszú távú célja a jövő generációjának szemlélet- és magatartásformálása környezettudatos nevelés megvalósításával.
Megjegyzés küldése