Friss zenekarral bővült Eger színes zenei palettája. A helyi fiatalokból álló Kései Kitérő hazai tehetségkutatókon bizonyított már, egyre népszerűbbek. Új lemezükről kérdeztük Szecskó Donát énekest és Magyar Balázs szólógitárost.
– Egyre népszerűbb Egerben a csapat, s most jött ki az első nagylemez, az Őszintén szólva. Mikor alakult a zenekar, milyen zenét játszik?
Magyar Balázs: – Vegyes stílus jellemzi a lemezt, a szöveg ad kohéziót a zenénknek, egyfajta alternatív beütést, punkos-metalos elemekkel fűszerezve. Tavaly tavasszal alakult a zenekar, klasszikus felállással, négy taggal. Az Egri Ifjúsági Zenei Program keretében nyertünk kilenc dal felvételére lehetőséget az egerszalóki stúdióban. Így jelent meg most a korongunk, előtte már volt egy kislemezünk is. Donát énekel és ritmusgitározik, én szólógitározom és vokálozom, Soós Dávid basszusgitáron játszik, Incze Menyhért ül a dobok mögött.
– Baráti társaság állt össze?
Szecskó Donát: – Balázzsal a középsuliban évfolyamtársak voltunk, de az egyetemről is ismerjük egymást. Én programtervező informatikusnak készülök, Balázs geográfus szakon végzős. Bulizás közben találkoztunk, szóba elegyedtünk. Tudtuk egymásról, hogy zenél a másik. Elbeszélgettünk, mi lenne, ha létrehoznánk egy bandát. Menya és Dávid is egri, de ők Nyíregyházán tanulnak pilótának.
– Ki írja a zenéket, s ki a szövegeket?
Sz. D.: – A muzsikához általában egy valaki hozza az ötleteket, a szövegeket pedig én írom.
Fotó: Gricz Luca Ágnes
bővebben a cikk eredeti helyén olvashatsz: heol.hu

Megjegyzés küldése