0
A hazai gyógyturizmus egyik fellegvára Hévíz. Gyógyulni vágyók tízezrei érkeznek a városba, hogy kihasználják a tó és az egészségügyi szolgáltatások előnyeit. A látogatók most a város történelmét is megismerhetik egy-egy séta alkalmával.

Hévízen télen-nyáron rengeteg program várja az érdeklődőket, idén egy újdonsággal is szolgálnak az érdeklődők számára. Horváth Orsolya, a Hévízi Turisztikai Nonprofit Kft. igazgatója az M1-nek elmondta, a „GŐZerővel Hévízen” elnevezésű programsorozat február végéig szórakoztatja a látogatókat. A programsorozat egyik állomása a történelmi séta.

A hévízi tófürdő épülete és környezetének megismerése után az érdeklődők ellátogathatnak a Belvárosi Múzeumba és a Fontana Filmszínházba. A város legújabb ivókútját is megcsodálhatják a résztvevők, illetve megkóstolhatják a gyógyhatású vizet, hiszen ez ivókúraként is alkalmazható.

Kenusok a Hévízi-csatornán (MTI-fotó: Varga György)

Forralt borozás után az egregyi városrészt is megismerhetik a sétán résztvevők, ahol egy múzeumlátogatás után a római kori templommaradványokat és az egregyi szőlőhegyet is megtekinthetik.

Ahogy azt az igazgató elmondta, elsősorban fürdővendégeket várnak, de a város rejteget olyan különlegességeket, ami a helyiek, vagy a közelben élők számára is érdekes lesz – tette hozzá Horváth Orsolya.

Forrás: MTI

Megjegyzés küldése

 
Top