Engedjük szabadon a képzeletünket: mintha Japánban járnánk a híres sakura-ünnep idején, pedig Egerben, a Szent József parkban kápráztatja el szemünket a mesés látvány.
A volt József fürdő területén, a korábbi, Dr. Agyagási Dezső gyógypark után ma Szent József parknak hívják Eger egyik közterületét, ahol kis sétautak, csobogók, virágok, és fák között pihenhetünk meg.
A park központjában áll a kupolás ivókút a Szent József forrással. Az ott fakadó víz az alapvize az Egri Termálfürdőnek is. Egykoron az ivókút helyén az Erzsébet-fürdő állt, s annak szomszédságába, a meleg vizű forráshoz jártak mosni az asszonyok, melynek emlékét az Egri mosónő szobra őrzi a park egyik szegletében.
A Szent József víz ötven féle nyomelemet, kálciumot, magnéziumot tartalmaz, vas és radon is található benne kis mennyiségben. Az ivókút nonstop üzemel, bárki számára elérhető, ráadásul ingyen.
A japáncseresznye egy, a rózsafélék családjába tartozó díszfa, jellegzetes, rózsaszínű virágai tavasszal, március vége és május eleje között nyílnak, néhány nap erejéig igazán varázslatos hangulatot teremtve, főként olyan helyeken, ahol egy egész fasort vagy parkot alkotnak a cseresznyefák. Érdekesség, hogy a japán cseresznyevirág meddő virág, vagyis nem származik termés a virágokból.
A cseresznyevirág mint szimbólum egyúttal magában hordozza a tavaszi megújulást és a hozzá kapcsolódó új álmok születését és a reményteliséget, optimizmust. A cseresznyevirágzás időtartama mindössze néhány nap, ezért kicsit a mulandóság szimbolikája is.
Forrás: csodalatosmagyarorszag.hu
Megjegyzés küldése