A délelőtt és délután folyamán érkező záporok és zivatarok sokfelé hoztak jégesőt, de szerencsére a jégszemek nem voltak túl nagyok.
A viharok a főváros környékén is lecsapottak, és a villámokkal kísért eső felhőréteget alkotott. Az igazi csoda azonban a napnyugta előtt következett be, amikor a felhőzet felszakadozott, és a nap sugaraival találkozó esőcseppek varázslatos szivárványokat hoztak létre – közölte az Időkép.
Ezek a szivárványok nem csupán egyet, hanem gyakran kettőt is felvillantottak, így
az égen egy-egy dupla szivárvány rajzolódott ki.
A különleges fényviszonyok és a természet e mesés látványa különleges élményt nyújtottak azoknak, akik szemtanúi voltak. Az Időkép felhasználói több helyről küldtek be gyönyörű fotókat, és a legjobb pillanatokat egyes városokból, így Budapest, Erdőkertes, Domoszló, Recsk és Gyömrő környékéről örökítették meg.
A naplemente környékén különösen látványosra sikeredtek a viharfelhők és az azokat megvilágító napsugarak.
A mammatus felhők, melyek a zivatarfelhők üllőjének alsó részéről lógnak alá, szintén megjelentek, és a fények által megfestett kontrasztos látvány még inkább kiemelte ezt a ritka jelenséget.
A mammatus felhőkről sokan talán nem is tudják, hogy ritka, különleges formációk, melyek szinte szoros kapcsolatban állnak a zivatarfelhőkkel. A latin „mamma” szóból eredő nevük a formájukra utal, és a széllel sodródva lenyűgöző látványt alkotnak az égbolton.
A zivatarok és záporok végeztével a fénysugarak varázslatos szivárványokat festettek az égre.
A szivárványok nemcsak látványosak voltak, hanem szimbolikus jelentéssel is bírtak, hiszen a természet ereje és szépsége egyszerre hozta el a megnyugvást a nap végére.
forrás: MTI
Megjegyzés küldése