A Mátra erdeinek ölelésében fekszik kastélyszállónk, melyet Ybl Miklós tervezett a 19. században és eredetileg a Károlyi-család birtokolta. Történelem és modernitás egyesül ebben a különleges épületben, melyet minden négyzetcentiméteren áthat a romantika és az elegancia.
Mesebeli táj, háborítatlan nyugalom és felfedezni való, zegzugos helyek várják az idelátogatókat. Szállodánkban mindent megtalál, ami egy relaxáló, testet-lelket feltöltő élményhez szükséges.
Itt nem kell amiatt aggódnia, hogy megzavarja pihenését a város zaja – az erdő ugyanis tökéletes hangszigetelést biztosít.
A műemlék védelem alatt álló épület elegáns reneszánsz stílusban épült, és azóta is megőrizte történelmi báját.
A kastély három épületszárnyból áll: a Renaissance szárny, a Rendez-Vous szárny és a Romantique szárny, amelyek mindegyike különleges élményt nyújt a vendégeknek.
Keljen minden reggel a madárcsicsergés és a csobogó patak hangjára, fedezze fel a kastélyszálló és a Mátra kincs
A Mátra büszkesége
Az Ybl Miklós tervezte kastély volt már főúri rezidencia, gyerektábor és lepusztult, elhagyatott rom is. De feltámadt, és 1996 óta szállodaként üzemel.
A magyarok Kárpát-medencei letelepedése után, hatalmas földterületek jutottak egy-egy, arra érdemes család birtokába. A Kápolna és Parádsasvár közötti föld először az Aba-nemzetségből származó Debrőieké volt, de az évszázadok során több nemesi család is magáénak tudhatta az uradalmat: a Grassalkovichok, az Orczyk és a Rákócziak is éltek ezen a helyen hosszabb-rövidebb ideig. Történetünk szereplője, a kastély csak az 1800-as évek végén épült fel, de már előtte fontos szerep jutott a többhektáros Debrői-birtoknak. Abból a forrásból, amelyet, a teheneiket itt legeltető pásztorok fedeztek fel, különleges víz tört elő.
A szénsavas, alkálhidrogén-karbonátos, emésztést segítő, étvágygerjesztő hatású, ma Parádi vízként palackozott természeti kincs értékeit kihasználandó először fürdőházakat, illetve kádfürdőket építettek itt, Károlyi György gróf ezekkel együtt vásárolta meg a területet 1846-ban. A Pesti Cukorfinomító és Cukorgyár elnöke, az Első Magyar Biztosító Társaság és a nagymuzsalyi timsó- és a parádi üveggyár alapítója Ybl Miklóst hívta meg, hogy a klasszicista épületegyüttes átalakításának terveit elkészítése. Az 1882-ben befejezett, neoreneszánsz stílusban felépített új kastélyt Károlyi feleségének Zichy Karolinnak szánta ajándékul. A grófné akkoriban emigrációban élt Kossuth Lajossal, ezért csak 1893-ban költözhetett be a három részből álló palotába, amelynek ő adta a Sasvár nevet.
Igazán királyi pihenésre vágyik csodálatos természeti környezetben? Szeretné megtapasztalni, milyen érzés elegáns körülmények között egy kastélyszállóban tölteni néhány lélegzetelállító napot? A Kastélyhotel Sasvár a Mátra szívében, Parádsasváron várja szeretettel vendégeit.Fedezze fel mesekastélyunkat, foglaljon szobát nálunk!
forrás: Kastélyhotel Sasvár
Megjegyzés küldése