0

A Eger városában egykor létezett egy különleges hely, amely sokak számára a gondtalan kikapcsolódást és a közösségi élményeket jelentette: a Fagylaltkert. Ez a varázslatos hely 1956. május 1-jén nyitotta meg kapuit a Park Szálló üzemeltetésében, és hamar a város egyik legkedveltebb találkozóhelyévé vált.

Az 1960-as és 1970-es években a Fagylaltkert a családok egyik leglátogatottabb szórakozóhelye volt. A gyönyörű, gondozott környezet minden korosztály számára kínált kikapcsolódási lehetőséget. Az ide látogatók finom fagylaltokat és ínycsiklandó süteményeket kóstolhattak, miközben a hangulatos szökőkút látványa még különlegesebbé tette az élményt. 

A kert végében egy kis vadaspark is helyet kapott, ahol az állatok – különösen a legelésző őzek – nagy örömet okoztak a gyerekeknek. A lombos fák árnyékában sok család töltötte vasárnap délutánjait, este pedig élő zene szórakoztatta a táncolni vágyókat.

A Fagylaltkert a fiatalok körében is népszerű volt, különösen az 1984 és 1990 közötti időszakban. Ekkor működött itt a híres „Zsibi-féle disco”, amely szerdánként este 5-től 10-ig várta a szórakozni vágyókat. A disco akkora népszerűségnek örvendett, hogy már nyitás előtt hosszú sorok kígyóztak a bejárat előtt. Ez a hely Eger egyik legkedveltebb szórakozóhelyévé vált a fiatalok számára.

A 90-es évek elején újra megpróbálták fellendíteni a Fagylaltkertet, többek között Schöller fagylaltkülönlegességekkel csalogatták a vendégeket. Egy rövid ideig ismét disco zene töltötte be a kertet, ám a régi fényt már nem sikerült teljesen visszahozni. Végül a 2000-es évek elején a Fagylaltkert végleg bezárta kapuit, ami sok egri számára szomorú veszteséget jelentett.

A Fagylaltkert ma már csak emlék, de azok számára, akik ismerték, örökre megmarad egy olyan helynek, ahol a barátságok szövődtek, a családok együtt pihentek, és ahol a zene, a nevetés és a fagylalt íze összekapcsolódott. Egy darabka múlt, amely örökké Eger történetének része marad.

A forrás eredeti helye: Beszélő utcanevek

Megjegyzés küldése

 
Top