EGER |Április 19-én nyílt meg Eger első közterületi parkolóháza a piac szomszédságában. A kapuk kitárulása óta már majdnem fél év telt el, a ház összesen 153 férőhelye viszont mindmáig elvétve csökken csak 100 alá. Reklám pedig volt az épülethez: a Szuperinfo-ban és a Rádió Egerben is találkoztunk a Katona téri parkolást népszerűsítő hirdetéssel, sőt, jó ideje zajlik már a férőhelyek bérbeadása is.
Érdekes helyzet ez a kihasználatlanság, már csak azért is, mert a ház átadásával közel ugyanennyi, értsük ez alatt, hogy közel 150 parkolóhellyel lett kevesebb a belvárosban, ahonnan azóta sem tudjuk, hogy hová kerültek az autók. Érdekes továbbá maga a kihasználatlanság oka is.
Megnyitás után szokás volt mondani, hogy mennyire nehéz közlekedni az épületben – ebben van is valami, általában egyik parkolóházat sem könnyű használni, még a látványosan kényelmesebbre tervezett bevásárlóközpontos változatokat sem.
Meggyőződésünk viszont, hogy a parkolóház még így is messze jobb választás, mint a Zalár utcai kavicsos parkoló, vagy a Belvárosi udvar – aki kipróbálja ezeket csúcsidőben, az megváltásnak éli majd meg utána a szűkös parkolóházat. Az árak sem horrorisztikusan magasak, konkrétan a kettes zónába tartozik a ház, vagyis 280 forintért állhatunk benne óránként.
Az említett Belvárosi udvarban ugyanezt 360 forintért tehetjük meg, bár igaz, hogy ott munkanapokon csak délután hatig kell fizetnünk, vasárnap például meg egyáltalán nem kell a pénztárcánkhoz nyúlni, ami azért vonzó tényező.
Fejünk felett lebegő kérdőjelünk viszont óriási nőtt, a ház működését sem értjük ugyanis. Annak idején arról volt szó, hogy 0-24-es lesz a nyitva tartás, ehhez képest múlt héten, amikor éjjel kószáltunk arra, meglepődve láttuk, hogy az üres helyek száma 153, az épület pedig be van zárva. Másnap megnéztük, és valóban: a bejáratnál papírcetli hirdeti, hogy a ház csak reggel hattól este tízig használható.
Hogy miért, azt nem tudjuk, mindenesetre nagyon úgy néz ki, hogy több mint öt hónap elteltével sem sikerült még egyik félnek – így a használóknak és az üzemeltetőnek – sem hozzászokni a parkolóház létezéséhez.
egrinapok.hu
![]() |
| fotó: automotor.hu |
Érdekes helyzet ez a kihasználatlanság, már csak azért is, mert a ház átadásával közel ugyanennyi, értsük ez alatt, hogy közel 150 parkolóhellyel lett kevesebb a belvárosban, ahonnan azóta sem tudjuk, hogy hová kerültek az autók. Érdekes továbbá maga a kihasználatlanság oka is.
Megnyitás után szokás volt mondani, hogy mennyire nehéz közlekedni az épületben – ebben van is valami, általában egyik parkolóházat sem könnyű használni, még a látványosan kényelmesebbre tervezett bevásárlóközpontos változatokat sem.
Meggyőződésünk viszont, hogy a parkolóház még így is messze jobb választás, mint a Zalár utcai kavicsos parkoló, vagy a Belvárosi udvar – aki kipróbálja ezeket csúcsidőben, az megváltásnak éli majd meg utána a szűkös parkolóházat. Az árak sem horrorisztikusan magasak, konkrétan a kettes zónába tartozik a ház, vagyis 280 forintért állhatunk benne óránként.
Az említett Belvárosi udvarban ugyanezt 360 forintért tehetjük meg, bár igaz, hogy ott munkanapokon csak délután hatig kell fizetnünk, vasárnap például meg egyáltalán nem kell a pénztárcánkhoz nyúlni, ami azért vonzó tényező.
Fejünk felett lebegő kérdőjelünk viszont óriási nőtt, a ház működését sem értjük ugyanis. Annak idején arról volt szó, hogy 0-24-es lesz a nyitva tartás, ehhez képest múlt héten, amikor éjjel kószáltunk arra, meglepődve láttuk, hogy az üres helyek száma 153, az épület pedig be van zárva. Másnap megnéztük, és valóban: a bejáratnál papírcetli hirdeti, hogy a ház csak reggel hattól este tízig használható.
Hogy miért, azt nem tudjuk, mindenesetre nagyon úgy néz ki, hogy több mint öt hónap elteltével sem sikerült még egyik félnek – így a használóknak és az üzemeltetőnek – sem hozzászokni a parkolóház létezéséhez.
egrinapok.hu

Megjegyzés küldése