0
Pikáns lesz az OSC-meccs, az egyszer biztos. A hétvége első-számú feladata, hogy meglegyen az MK-csoport első két helyének valamelyike.

Nem kell többet várni, végre elindul a 2014/2015-ös szezon a ZF-Eger férfi együttesénél. A hétvégén Magyar Kupa-selejtezőt rendeznek az OB I-es, illetve néhány másodosztályú csapat számára, a bajnok egriek pedig Debrecenbe látogatnak.


A hivatalos program alapján, szombat délelőtt pont a mieink kezdik a mérkőzések sorát. Az idény első riválisa az A-HÍD OSC-Újbuda gárdája lesz, nem is kis pikantériával.

Ezen portál olvasóinak aligha kell ecsetelni, miért is a pikantéria kifejezés, de azért, hogy kerek legyen a történet, a tavalyi bajnokcsapatból heten is az Orvosegyetemistákat erősítik.

Nevezetesen Bitsztritsányi Dávid, Bátori Bence, Bundschuh Erik, Gór Nagy Miklós, Kevin Graham, Kovács Gábor és Salamon Ferenc is a fővárosi klubot választotta, de egri nevelésű pólósként Hegedüs Gábort sem szabad kihagyni a felsorolásból.


- Nem lehetne azt mondani, hogy hidegen hagy minket az a tény, hogy a fél tavalyi csapat ellen játszunk, ezért biztosan érzelmes meccs lesz, de ezen túlmenően nem szabad túlképzelni a dolgot – fogalmazott portálunknak a ZF-Eger vezetőedzője, Dabrowski Norbert.

Az egriek trénere kérdésünkre elárulta, biztos továbbjutást vár a hétvégétől, és a három tétmérkőzés biztosan jól szolgálja majd a további felkészülést. Apropó felkészülés! A múlt heti, szerbiai túrát követően, szerdán újabb tesztmeccs szerepelt a programban.

A Bitskey-uszoda vendége ezúttal az FTC Waterpolo gárdája volt, egy nem is olyan ismeretlen személlyel a szakvezetésben. Ugyan vezetőedzőként Varga I. Zsolt irányította a Fradi játékosait, de az Egerben tíz évet töltő és ezalatt két-két bajnoki címet és Magyar Kupa-győzelmet szerző Gerendás György is ott állt a háttérben, persze nem mindig csendesen…

A játékról legyen elég annyi, jól tartották magukat a ferencvárosiak, de azért hazai győzelem született. A hangulatot illetően pedig elmondható, talán honlapunk hét eleji anyagának is köszönhetően, és nem megbántva a szebbik nem képviselőit, nagyjából annyi érdeklődő jelent meg a lelátókon, mint egy női bajnoki találkozón.

Hogyha ennyien nem is, de információink szerint, több autóval vág neki a debreceni útnak az a szervezett szurkolói társaság, amely a helyszínen buzdítva kívánja megtekinteni az MK-selejtezőt. A mozgolódás ugyanakkor csak szombatra érvényes, vasárnap már nem utaznak el a sárga-kék hívek, és hát bizony, ha az első két találkozót győztesen abszolválják a fiúk, akkor olyan értelemben igazuk lehet a szimpatizánsoknak, hogy vasárnapra biztosan meg lenne a továbbjutás.

Merthogy a szombati másik összecsapáson az élvonalbeli újonc, UVSE-Hunguest Hotels lesz az ellenfél, és csak ezután, másnap délelőtt következik a DVSE elleni csata. A csoportból az első két helyezett jut tovább, vagyis egy jó szombati rajt valóban megkönnyítheti a hétvégét…

A hétvége menetrendje:

Magyar Kupa-selejtező, B-csoport

Október 4., szombat
11.00.: ZF-Eger – A-HÍD OSC-Újbuda
12.30.: DVSE – UVSE-Hunguest Hotels
18.00.: A-HÍD OSC-Újbuda – DVSE
19.30.: UVSE-Hunguest Hotels – ZF-Eger

Október 5., vasárnap
09.30.: UVSE-Hunguest Hotels – A-HÍD OSC-Újbuda
11.00.: ZF-Eger – DVSE

forrás: www.egrivizilabda.hu

FOTO: Szántó György

Megjegyzés küldése

 
Top