EGER | Pénteken este láthatta először az egri közönség a Gárdonyi Géza Színház legújabb stúdiószínpadi bemutatóját, Tom Ziegler darabját, a Grace és Glóriát Csiszár Imre rendezésében.
A történet szerint egy haldokló, idős, vidéki nőt egy fiatal gondoz, s az együtt töltött napok során kiderül, mi is az, ami igazán fontos az életben...
Grace-t Tímár Éva alakítja, aki úgy fogalmazott: ezt a darabot öröm játszani.
– Gyönyörű történet, ami fontos dolgokról szól. Nagyon élveztem a próbákat, rengeteget kaptam ettől a szereptől a munka során. Számomra azt mondja ez az előadás, hogy hogyan éljük örömmel és nyitottan az életünket. Grace öreg farmerasszony, ám tudja. Hiába, hogy Glóriával két különböző világból jönnek, mégis barátságot kötnek, s megtanulják egymástól, hogy bizony minden nehézség ellenére vannak az életnek szép pillanatai. Színészként is így próbálom élni az életem, van bennem érdeklődés a világ és a szakmám iránt.
A mai ember távol került a természettől, az élet részeként fogja fel a halált – meséli a Glóriát játszó Dimanopulu Afrodité.
– Az ápolóként érkező, személyes tragédiát hordozó nő sok mindent megért az együtt töltött napok alatt, számos dologgal szembesül. Rendkívül élveztem a próbákat, kicsit családdá is váltunk Évával. Szeretek stúdióban dolgozni, hihetetlen koncentrációt igényel, észre kell venni egymás ritmusát, még a lélegzetét is, s itt, e kis térben minden látszik, úgy is mondhatnám: nem lehet hazudni. Nagy élmény volt a közös munka, Éva segítőkészségével és szakmai alázatával.
heol.hu
A történet szerint egy haldokló, idős, vidéki nőt egy fiatal gondoz, s az együtt töltött napok során kiderül, mi is az, ami igazán fontos az életben...
Grace-t Tímár Éva alakítja, aki úgy fogalmazott: ezt a darabot öröm játszani.
– Gyönyörű történet, ami fontos dolgokról szól. Nagyon élveztem a próbákat, rengeteget kaptam ettől a szereptől a munka során. Számomra azt mondja ez az előadás, hogy hogyan éljük örömmel és nyitottan az életünket. Grace öreg farmerasszony, ám tudja. Hiába, hogy Glóriával két különböző világból jönnek, mégis barátságot kötnek, s megtanulják egymástól, hogy bizony minden nehézség ellenére vannak az életnek szép pillanatai. Színészként is így próbálom élni az életem, van bennem érdeklődés a világ és a szakmám iránt.
![]() |
FOTÓ: GÁL GÁBOR
|
– Az ápolóként érkező, személyes tragédiát hordozó nő sok mindent megért az együtt töltött napok alatt, számos dologgal szembesül. Rendkívül élveztem a próbákat, kicsit családdá is váltunk Évával. Szeretek stúdióban dolgozni, hihetetlen koncentrációt igényel, észre kell venni egymás ritmusát, még a lélegzetét is, s itt, e kis térben minden látszik, úgy is mondhatnám: nem lehet hazudni. Nagy élmény volt a közös munka, Éva segítőkészségével és szakmai alázatával.
heol.hu

Megjegyzés küldése