Június 23. és 26. között ismét megtölti kulturális programokkal Eger városát és a környékét a 37. Kaláka Fesztivál, amely már 5. éve talál otthonra a hevesi megyeszékhelyen.
A Múzeumok Éjszakája és a folkzenei fesztivál idén egybeesik, így még több esemény várja a látogatókat, s a Kaláka is kapcsolódik a „MúzÉj” egri helyszíneihez.
Habis László polgármester az esemény beharangozóján úgy fogalmazott: elképesztő gazdag programkínálattal várják az egrieket, és olyan nagyszerű zenészek lépnek fel a városban, mint például Lajkó Félix, Palya Bea, Szabó Balázs, a PASO és természetesen, a Kaláka zenekar. De kiemelkedő produkciónak nevezte a Nemzeti Színház az egri vár palotaszínpadán előadandó Betyárjáték című darabját is, amelyhez Ferenczi György és a Rackajam szolgáltatja a talpalávalót. Hozzátette: az Eger városkártya tulajdonosoknak a fesztivál idején 20 százalékos kedvezményt biztosítanak a bérlet- és napijegy árából.
Gryllus Dániel főszervező kiemelte a programok közül például a bélapátfalvi apátságban rendezett verskoncertet Szabó T. Annával és Lackfi Jánossal, valamint a bibliai koncertet a ciszterci templomban.
Az Eszterházy téri ParkSzínpadon pénteken délután fesztiválnyitó, szombaton és vasárnap délelőtt családi programok, délutánként pedig az Egri Kulturális és Művészeti Központ szervezésében rendezett koncertek kínálnak tartalmas kikapcsolódást: fellép például az Ethnofil, Lonci és Turpi, Apa és lánya, a Németh testvérek, a Simple Acoustic, valamint a JaJa együttes. Ezen kívül kézműves vásár is lesz mesterség-bemutatókkal és foglalkoztató programokkal.
A PROGRAMOK >>>>
A Templom Galériában a Bükki Nemzeti Park területén élő népművészek, népi iparművészek alkotásaiból nyílik tárlat „Az én szívemben boldogok a tárgyak” címmel. A Vitkovics-házban a III. Egri Tematikus Tárlatot tekinthetik meg az érdeklődők. A Bródy Sándor Megyei és Városi Könyvtárban „Arcok” címmel Molnár István Géza fotóművész képeit lehet majd megtekinteni.
A Múzeumok Éjszakáján izgalmas, egri történetekben gazdag éjszakára számíthatnak mindazok, akik részt vesznek a Kaláka és az egri közművelődési intézmények közös játékában: a megtekintett kiállításokon pecséteket lehet gyűjteni a MúzÉj-kártyára, amely másnap (június 26.) a fesztiválra kedvezményes jegy vásárlását teszi lehetővé. A Múzeumok Éjszakáján a Kaláka Fesztivál koncertjei belépőjegy nélkül tekinthetők meg.
Rónai Kálmánné, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának (BNPI) igazgatója örömmel számolt be arról, hogy idén először ők is csatlakoztak a Kaláka Fesztiválhoz. Az Eszterházy téren berendezett sátrukban természetismereti játszóházzal várják a fiatalokat, bemutatják Eger védett fáit, terveznek szakvezetéses kerékpár-túrákat, eljön hozzájuk Horkai Zoltán, a Farkasember, aki természetesen farkasokat is hoz magával, a Templom Galériában BNPI-védjegyes kiállítást, a várban pedig csillagfényes tanösvényt rendeznek.
Fotó: Berán Dániel - videó: TV Eger
a cikk eredeti helye - heol.hu

Megjegyzés küldése