Az Uránia mozi 1913. augusztus 23-án vetítette bemutató előadását. A korszerűen berendezett mozi 590 néző részére biztosított helyet.
1950-ig viselte, majd 1990-től újra viseli az Uránia nevet. A köztes időben Vörös Csillag mozi volt.Az első nagy átalakítás 1968-ban történt. Teljesen újjáépítették a nézőteret, s a mozi egyéb helyiségeit is. A rekonstrukció során 436 ülőhelyet helyeztek el. A felújított filmszínház a megyei mozik élén állt.
1995. februárban került sor a Kamara mozi kialakítására, 52 férőhellyel. Így lehetőség nyílt olyan filmek vetítésére, melyek egy szűkebb réteg igényeit elégíti ki.
2001-ben az Uránia mozi nagyterme lett felújítva.
A terem egyedi kialakítása több funkció ellátására alkalmassá teszi a nézőteret.
A fotelek előtt elhelyezett asztalok, a legkorszerűbb dolby digitális hang, a színpadi fénytechnika, a színpadi öltözői háttér valamint a terem végén található bár pult egy új tipusú szolgáltatást biztosít.'
Részlet az egercity.hu oldalról.
Ez a cégér a Széchenyi utca felöl van a falon, szintén elég magasan, mint minden Egerben látható cégér. Szerintem magasabban mint három méter.
forrás és fotó: szoborkereső.hu
A Vörös csillag - később Uránia mozinak a gépésze a kezdetektől több mint 50 éven át Lakatos Sándor volt. Mellette a másod gépész Rákóczi Károly dolgozott.A Mozit üzemvezetőként több év tizedik Dr Fadgyas Rudolf vezette.A Pénztárosa szintén évtizedekig Kundrák Marika néni volt. Az ő fia Kudrák András a Bródi mozi vezető gépésze volt.
VálaszTörlés